Wkrótce rozpoczynamy prace dotyczące montażu instalacji fotowoltaicznych w 668 gospodarstwach na terenie gminy Rychwał, Goliny, Tuliszkowa oraz Wierzbinka. Dziś w Rychwale, w obecności Macieja Sytka, wicemarszałka województwa wielkopolskiego podpisaliśmy umowę. Termin zakończenia prac przewidywany jest na koniec listopada.

Podpisanie umowy na montaż instalacji fotowoltaicznych w Rychwale.

– Jest to jeden z największych projektów, mam nadzieję, że będzie jak najlepiej służył mieszkańcom – powiedział Stefan Dziamara, burmistrz Rychwała, lidera projektu.

Wykonanie instalacji fotowoltaicznych na terenie czterech gmin będzie możliwe dzięki dofinansowaniu projektu ze środków unijnych, które wynosi około 5, 5 miliona złotych (koszt całego projektu to około 8 milionów). Projekt przewiduje wykonanie 668 instalacji fotowoltaicznych, z czego na terenie każdej z tych gmin wykonamy około 160-170 instalacji.

– Chcielibyśmy jak najwięcej środków przekazywać na takie właśnie projekty – mówił wicemarszałek Maciej Sytek. – Po pierwsze to kwestia ochrony środowiska, po drugie – bardzo realna korzyść dla mieszkańców, którym pieniądze zostaną w kieszeni. Cieszę się, że gminy potrafiły wspólnie poprowadzić takie przedsięwzięcie. Im większy projekt, tym lepiej.

Energia elektryczna jest coraz trudniejsza w zdobyciu i ceny zdecydowanie idą w górę. Jeśli na zewnątrz panuje 35 stopni, to niedługo dojdzie do sytuacji, że będziemy więcej pieniędzy wydawali na schłodzenie mieszkań, niż na ich ogrzanie – mówił Stefan Dziamara, burmistrz Rychwała.

Więcej informacji na stronie:

www.lm.pl

www.przegladkoninski.pl

www.tuliszkow.pl

 

 X 
UE