Tegoroczna  XIII edycja Diamentów Forbesa miała miejsce w szczególnych okolicznościach społecznych i gospodarczych. Jak stwierdził redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika Forbes Paweł Zielewski – „Wydarzenia roku 2020 nauczyły polskich przedsiębiorców umiejętnego wykorzystania dostępnych technologii i – w końcu – elastyczności. Co prawda w tegorocznej, trzynastej edycji nie widać jeszcze wpływu kryzysu, którego nijak nie byliśmy w stanie ani przewidzieć, ani się na niego przygotować, ale już dziś można z powodzeniem założyć, że kolejne, »postpandemiczne« Diamenty wolne będą od rewolucyjnych zmian”.

     Już po raz czwarty w porozumieniu z redakcją Forbesa rating przedsiębiorstw opracowała firma Bisnode Polska. Stosuje ona metodę szwajcarską, łączącą w sobie metodę majątkową i dochodową. Zebrano dane firm, które złożyły w terminie raporty do KRS za okres 2019-2015. Na tej podstawie powstała tegoroczna lista przedsiębiorstw, którym Bisnode Polska przyznała pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy, a które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami.

     Moris Polska zdobyła swój Diament Forbesa w kategorii „przedsiębiorstwa budowlane”. Firma znalazła się w pierwszej dziesiątce tego typu podmiotów gospodarczych w Województwie Mazowieckim. Należy jednak zaznaczyć, iż kategoria ta obejmuje zarówno firmy deweloperskie, jak i generalnych wykonawców. W pierwszej dziesiątce znalazły się trzy firmy deweloperskie. Moris Polska jest zatem w pierwszej siódemce mazowieckich generalnych wykonawców.

     „Prestiżowe wyróżnienie Diamentem Forbesa jest dla nas ważne, ponieważ pokazuje wiele czynników, nie tylko tych branych pod uwagę przez analityków Bisnode Polska” – mówi prezes Moris Polska Maurycy Bryła. „W pewnym sensie podsumowuje ono nasz dorobek oraz ciąg nagród i wyróżnień naszej firmy, z jakimi spotkała się ona w ostatnich kilkunastu miesiącach. Pod koniec roku 2019 byliśmy laureatem I Nagrody w konkursie »Modernizacja Roku«, a w grudniu roku 2020 zwyciężyliśmy w plebiscycie »Fasada Roku 2020« w kategorii »nowy budynek niemieszkalny«. Nic tutaj zatem nie jest przypadkowe. Realizujemy obiekty budownictwa kubaturowego na najwyższym poziomie, nie unikamy projektów niełatwych architektonicznie i nasi partnerzy doceniali to wielokrotnie. Diament Forbesa 2021 poczytujemy za swego rodzaju zwieńczenie naszych wysiłków w dziedzinie profesjonalnego i atrakcyjnego generalnego wykonawstwa cieszącego miliony ludzi, albowiem naszą główną specjalizacją są obiekty użyteczności publicznej” – podsumowuje Maurycy Bryła.

 X 
UE