Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska weszła na plac budowy w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie przy ul. Sienkiewicza 6. Wcześniej zawarła umowę z władzami Gminy Żmigród (Województwo Dolnośląskie, powiat trzebnicki) na realizację inwestycji obejmującej budowę przyszkolnego basenu krytego w szerszym projekcie pn. „Dolnośląski Delfinek”, rozbudowanie wspomnianej szkoły o 10 sal lekcyjnych oraz zagospodarowanie terenu wraz z robotami drogowymi – m.in. budową dojazdu i ciągów wewnętrznych, miejsc parkingowych, nasadzeniami, ogrodzeniem, małą architekturą itp.

     W komentarzu do inwestycji burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski stwierdził m.in.: „Pływalnia będzie dostępna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu zajęć, w godzinach popołudniowych, w weekendy i ferie oraz wakacje basen będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców. Jestem przekonany, że miejsce to będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem osób, które lubią aktywnie spędzać czas. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie”.

     Realizację umowy komentuje Piotr Królikiewicz, dyrektor ds. inwestycji Moris Polska: „Jest to największa w historii Żmigrodu inwestycja. Jej wartość wynosi 18,9 mln zł. Trzy tygodnie temu uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Całe to zamierzenie władz gminnych powstało w trybie »projektuj i buduj«, tak więc zrealizujemy tę inwestycję według projektu naszych specjalistów. Zarówno basen, jak i nową część szkoły podstawowej oddamy do użytku w formule pod klucz. Rozpoczęliśmy już roboty ziemne, postawiliśmy żuraw wieżowy, zlikwidowaliśmy kolizję ze starą infrastrukturą podziemną, w tym z kablami średniego napięcia. Obecnie ruszają roboty żelbetowe stanu zero, czyli wykop i fundamenty w technologii białej wanny”.

     W ramach inwestycji Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego, ale także społeczność miasta, zyska czterotorowy kryty basen pływacki, ponadto brodzik z atrakcjami dla dzieci niepływających, basen rekreacyjny i strefę spa funkcjonalnie powiązaną z halą basenową. Jednocześnie szkoła zyska 10 nowych sal lekcyjnych (dla klas I-III), salę do ćwiczeń, świetlicę, pokój nauczycielski i strefę zaplecza sanitarnego.

     Wymogiem inwestora jest minimalizacja kosztów eksploatacyjnych. Została ona uwzględniana przy doborze formy architektonicznej obiektu i zastosowanych w nim środków technicznych, m.in. wentylacji, ogrzewania, systemu odzysku ciepła itp. Do spółki Moris Polska należało określenie kształtu obiektu i rozkładu pomieszczeń wraz z zapewnieniem wymagań określonych w przepisach prawnych.

     „W projekcie żmigrodzkim warto podkreślić bardzo dobrą współpracę z inwestorem i nadzorem inwestorskim. Na pewno procentuje tutaj fakt, że jedną z głównych i wieloletnich specjalizacji naszej firmy są właśnie tego typu obiekty sportowo-rekreacyjne” – podsumowuje prezes Moris Polska Maurycy Bryła.

     Inwestycja stan surowy zamknięty osiągnie w lipcu przyszłego roku, natomiast zgodnie z umową do użytku zostanie oddana w roku 2023.C

Źródło:

Kompas Inwestycji
Moris Polska zbuduje pływalnię

Urbanity.pl
Największa inwestycja w historii Żmigrodu. Będzie nowy basen kryty

Eurobuild CEE
Większa szkoła i pływalnia w Żmigrodzie

Basenprof.pl
Rozpoczęcie budowy pływalni „Dolnośląski Delfinek” w Żmigrodzie

Linkedin – Kompas Inwestycji
Moris Polska Sp. z o.o. jest wykonawcą krytej pływalni i rozbudowy szkoły podstawowej

Facebook – Obiekty.org
Moris Polska rozpoczyna realizację największej inwestycji Gminy Żmigród

Linkedin – Obiekty.org
Moris Polska Sp. z o.o. rozpoczyna realizację największej inwestycji Gminy Żmigród!

 X 
UE