Spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska osiągnęła finałową fazę realizacji kontraktu z władzami Gminy Żmigród w powiecie trzebnickim Województwa Dolnośląskiego. Umowa opiewa budowę przyszkolnego basenu krytego w szerszym projekcie pn. „Dolnośląski Delfinek”, rozbudowanie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego o 10 sal lekcyjnych oraz zagospodarowanie terenu wraz z robotami drogowymi – m.in. budową dojazdu i ciągów wewnętrznych, miejsc parkingowych, nasadzeniami, ogrodzeniem, małą architekturą itp.

     Inwestycja realizowana jest w obowiązującej generalnego wykonawcę formule „zaprojektuj i zbuduj”. Przebieg budowy komentuje prezes Moris Polska Maurycy Bryła: „Mamy mierzone dekadami doświadczenie w budowie tego typu obiektów sportowo-rekreacyjnych, stąd mamy satysfakcję, iż nasza oferta i nasz projekt zostały zaakceptowane przez stronę zamawiającą. Na obecnie bardzo trudnym rynku materiałów budowlanych, przy całej nieznanej wcześniej nierytmiczności ich dostaw oraz irracjonalnych podwyżkach cen uczyniliśmy wszystko, aby zabezpieczyć budowę od strony materiałowej i organizacyjnej tak, aby dotrzymać terminu oddania wszystkich obiektów do użytku zgodnie z zadeklarowanym terminem 1 września tego roku. Jeśli nie nastąpią nieprzewidziane okoliczności dotrzymamy tego terminu i z satysfakcją oddamy społeczności Żmigrodu już drugi obiekt sportowy w tym mieście, ponieważ w 2009 roku zbudowaliśmy tam boisko sportowe”.

     W ramach inwestycji Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego, ale także społeczność miasta, zyska czterotorowy kryty basen pływacki, ponadto brodzik z atrakcjami dla dzieci niepływających, basen rekreacyjny i strefę spa funkcjonalnie powiązaną z halą basenową. Jednocześnie szkoła zyska 10 nowych sal lekcyjnych (dla klas I-III), salę do ćwiczeń, świetlicę, pokój nauczycielski i strefę zaplecza sanitarnego.

     Wymogiem inwestora jest minimalizacja kosztów eksploatacyjnych. Została ona uwzględniana przy doborze formy architektonicznej obiektu i zastosowanych w nim środków technicznych, m.in. wentylacji, ogrzewania, systemu odzysku ciepła itp. Moris Polska zaprojektował dla obu obiektów również panele fotowoltaiczne.      „Realizacja inwestycji biegnie planowo i całkowicie zgodnie z harmonogramem. Zgodnie z naszym projektem zaakceptowanym przez władze gminy obiekt będzie oddany do użytku 1 września” – mówi dyrektor regionalny Moris Polska Tomasz Skowroński. Stan prac na budowie doprecyzowuje dyrektor ds. inwestycji Moris Polska Piotr Królikiewicz: „W obu obiektach mamy stan surowy zamknięty. W hali pływalni roboty tynkarskie i posadzkarskie oraz ocieplenie i elewacje gotowe są w 80 proc. Instalacje elektryczne i sanitarne gotowe są w ponad 40 proc., a technologia basenowa w 70 proc. W kwietniu ruszamy z montażem płytek w pomieszczeniach mokrych. W lipcu zakończą się roboty budowlane. Koniec lipca i sierpień zarezerwowane są na urzędowe procedury odbiorów. Cieszymy się, że pierwszego dnia nowego roku szkolnego powitamy żmigrodzkich uczniów w nowo zbudowanych przez nas obiektach na terenie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego”.

Źródło:

Komercja24.pl
Moris Polska kończy realizację największej inwestycji budowlanej w Gminie Żmigród

Eurobuild CEE
Delfinek na finiszu

Urbanity.pl
Projekt Dolnośląski Delfinek na finiszu. Co dzieje się na budowie inwestycji?

InvestMap
Dobiega końca realizacja największej inwestycji Gminy Żmigród

Nieruchomości.biz
Moris Polska kończy realizację największej inwestycji Gminy Żmigród

Gospodarka.sos.pl
Projekt Dolnośląski Delfinek na finiszu. Co dzieje się na budowie inwestycji?

Basenprof Portal Branży Basenowej
Pływalnia „Dolnośląski Delfinek” już na ukończeniu

Facebook – InvestMap
Dobiega końca realizacja największej inwestycji Gminy Żmigród

Facebook – Basenprof Portal Branży Basenowej
Pływalnia „Dolnośląski Delfinek” już na ukończeniu

 X 
UE