13 listopada miała miejsce uroczystość, podczas której odbyło się podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Kultury Ursynowa. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, dzielnicy, a także prezes Moris Polska.

– To jest bardzo istotna inwestycja dla nas. Jest to kolejna instytucja, z którą będziemy realizować Program Rozwoju Kultury, w którym edukacja i uczestnictwo w kulturze są podstawowymi priorytetami. Mam nadzieję, że już wkrótce Centrum Kultury Ursynowa będzie mogło dołączyć do dwóch programów realizowanych w Warszawie: europejskiego projektu Adeste, zajmującego się m.in. uczestnictwem w kulturze oraz Laboratorium Edukacji Kulturalnej – mówiła podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego Joanna Szwajcowska, wicedyrektor stołecznego Biura Kultury.

– Niespełna trzy lata temu mówiłem, że taki dom kultury powstanie. Mam nadzieję, że za kilkanaście miesięcy będziemy mieli możliwość zwiedzania wnętrz tej placówki. Widać postępy na budowie, zatem do zobaczenia za rok – dodał Robert Kempa, burmistrz dzielnicy Ursynów.

Przypominamy iż w maju 2017 roku podpisaliśmy umowę na budowę Dzielnicowego Centrum Kultury i jednocześnie w tym samym miesiącu ruszyliśmy z budową. W listopadzie widać już mury i powstaje już  konstrukcja stropu dachu. Planowany termin zakończenia budowy to 31 sierpnia 2018 roku.

Więcej informacji na stronie:

www.um.warszawa.pl

www.tvnwarszawa.tvn24.pl

www.ursynow.tv

www.dom.haloursynow.pl

www.ursynow.pl

www.warszawa.naszemiasto.pl

www.propertydesign.pl

 

 X 
UE