Pierwszy kwartał ubiegłego roku powitał naszą firmę prestiżowym wyróżnieniem w środowisku krajowej gospodarki – Diamentem Forbesa w kategorii „przedsiębiorstw budowlanych”. W ratingu Forbesa stosuje się metodę szwajcarską łączącą w sobie metodę majątkową i dochodową. Na tej podstawie przyznaje się pozytywny rating wiarygodności i ryzyka współpracy firmom, które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami.

Ubiegły rok przyniósł naszej firmie wiele ważnych realizacji. Jednym z wydarzeń najważniejszych, najbardziej oczekiwanych przez środowisko kultury i opinii publicznej, było oddanie przez Moris Polska do użytku nowej siedziby krakowskiego Teatru KTO. Projekt tej unikatowej w kraju inwestycji od początku wzbudzał entuzjastyczne recenzje środowiska architektów i artystów. Gdy inicjowaliśmy tę budowę relacjonowały ją 124 media.

Wśród innych naszych najważniejszych kontraktów lub realizacji roku 2021 znalazły się między innymi interesująca strażnica Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Szprotawie wykazująca cechy tzw. inteligentnych budynków; obiekt aparthotelowy w Karwicy; kompleks basenowy w Legnicy; rewitalizacja zabytkowego (z 1932 r.) kompleksu kąpielowego w Wiśle; dwie inwestycje stołecznej służby zdrowia oraz duże centrum sportowe w Świlczy pod Rzeszowem. Są to tylko niektóre nasze kontrakty i realizacje ubiegłego roku.

Rok 2022 rozpoczynamy strategiczną decyzją o wkroczeniu Moris Polska do sektora deweloperskiego. Należy wspomnieć, że jesteśmy firmą znaną w Polsce z realizacji w formule „zaprojektuj i zbuduj”. W naszych nowych przedsięwzięciach wykorzystamy cały potencjał projektowy, inżynierski i wykonawczy Moris Polska liczony wieloma latami doświadczenia. Naszym klientom proponujemy unikatową w kraju formułę, w której jeden podmiot jest projektantem, inwestorem, generalnym wykonawcą i deweloperem obiektu mieszkaniowego. Połączenie tych wszystkich czynników jest w Polsce bardzo rzadko spotykane, zarazem jest wyjątkowo korzystne dla nabywców domów jednorodzinnych lub mieszkań. O zaletach tego rozwiązania wspominają specjaliści branży budowlanej i deweloperskiej.

W tej właśnie formule rozpoczniemy niebawem budowę osiedla domów jednorodzinnych „Leśne Wzgórza”. Stanie ono na Białołęce Dworskiej stanowiącej najbardziej zieloną część stołecznej dzielnicy Białołęka. Pierwszy etap budowy osiedla obejmie 31 budynków z 61 lokalami mieszkalnymi. Ideą układu przestrzennego było zapewnienie mieszkańcom osiedla widoku na las roztaczający się po zachodniej stronie działki inwestycyjnej. Bardzo atrakcyjna lokalizacja osiedla połączona będzie z domami o podwyższonym standardzie.

Wizualizacja osiedla „Leśne Wzgórza”, jakie niebawem Moris Polska zaoferuje swoim klientom.
 X 
UE