W ostatnim jak do tej pory rankingu generalnych wykonawców obiektów sportowo-rekreacyjnych Moris Polska jest w pierwszej dwójce firm i zazwyczaj w tego typu opracowaniach lokujemy się w pierwszej trójce, a jedynie zmienia się nasza pozycja. Jest to dla naszej firmy zjawisko naturalne zważywszy, iż należymy do najściślejszej krajowej czołówki budującej lodowiska, hale sportowe, boiska, kompleksy basenowe i aquaparki.

     Dobiega końca tegoroczne upalne lato, zatem warto dokonać kilku podsumowań, jeśli chodzi o dwa ostatnie z wymienionych obiektów, czyli kompleksy basenowe i aquaparki. One to właśnie w upalne lato pozwalają zrelaksować się całymi rodzinami i są ważnym elementem letniego życia codziennego. Obiekty tego typu należą do jednej z naszych specjalizacji, stąd też inwestorzy często powierzają nam do realizacji różne projekty rekreacji wodnej, w tym także bardzo oryginalne i wymagające, jak rewitalizacja historycznych kompleksów basenowych prowadzona pod kontrolą konserwatorów zabytków. Taki właśnie projekt zrealizowaliśmy w roku 2021 w Wiśle.

     Zazwyczaj jednak pracujemy z projektami współczesnymi. Tak na przykład w roku 2019 wyremontowaliśmy i zmodernizowaliśmy kompleks rekreacyjno-basenowy w podwarszawskim Parku Kultury w Powsinie. Od pierwszych chwil po oddaniu do użytku zyskał on entuzjastyczne recenzje gości i był przyrównywany do obiektu z zagranicznych kurortów. Takie chwile w zawodowym życiu firmy branży generalnego wykonawstwa niosą olbrzymią satysfakcję.

     Już w następnym roku zawarliśmy umowę na modernizację odkrytego kompleksu basenowego w Legnicy. To kolejny projekt przynoszący nam dużą satysfakcję, ponieważ realizowany był w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Również ten obiekt pod nazwą AquaFun naszego autorstwa i wykonawstwa zyskał bardzo pozytywne opinie w chwili oddawania go do użytku i tak jest do dziś.

     W tym samym 2020 roku oddaliśmy do użytku krytą pływalnię w Słupcy. Tym razem był to projekt realizowany w interesującej formule „opracuj projekt wykonawczy i zbuduj”. Realizacją tą wytyczyliśmy w kraju nowy kierunek rozwoju obiektów tego typu dla małych i średnich gmin. Rok 2021 przyniósł nam kolejny projekt w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Był nim „Dolnośląski Delfinek” – kryta pływalnia w Żmigrodzie.

     Bieżący rok to kolejne wyrazy zaufania ze strony inwestorów dla naszego wieloletniego doświadczenia w budowie omawianych obiektów. W lutym podpisaliśmy umowę na budowę krytej pływalni w Kostrzynie nad Odrą, a już w czerwcu zawarliśmy kolejną umowę na budowę krytej pływalni w Pruszkowie.

     Upalne lato 2022 roku powoli dobiega końca, my tymczasem nie schodzimy z placów budów kompleksów basenowych zarówno otwartych, jak i krytych oraz aquaparków. Użytkownicy naszych obiektów niezmiennie wyrażają satysfakcję z wypoczynku czy to indywidualnego, czy rodzinnego w tworzonej przez nas atmosferze rekreacji wodnej.

 X 
UE