Moris Polska sp. z o.o. zdobyła pierwsze miejsce w XIV edycji dorocznego plebiscytu „Fasada Roku” pod patronatem Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Architektów Polskich i Fundacji Twórców Architektury oraz wielu mediów branżowych. Po plebiscycie on-line nastąpi teraz pełne rozstrzygnięcie konkursu przez jurorów.

W tegorocznej edycji konkursu w pięciu kategoriach oceniano łącznie 277 elewacji z całej Polski. Jako pierwsi wypowiedzieli się internauci. Mieli na to czas od 1 maja do 31 października br. W głosowaniu on-line ddali łącznie 48 272 głosy. Oceniając poszczególne kandydatury internauci mogli nadawać swoim faworytom od jednej do pięciu gwiazdek. Na każdą realizację biorącą udział w konkursie można było oddać tylko jeden głos w wybranej przez siebie skali pięciogwiazdkowej.

Zwycięzcą plebiscytu internautów w kategorii „Nowy budynek niemieszkalny” zostało Dzielnicowe Centrum Kultury, którego inwestorem był Urząd Dzielnicowy Ursynów m.st. Warszawy. W realizacji inwestycji firma Moris Polska wzięła udział jako generalny wykonawca. Plebiscyt jako zwycięzców uwzględniał zespoły pracowni architektonicznych i generalnych wykonawców, natomiast w przypadku Dzielnicowego Centrum Kultury jego architekci na przestrzeni dekady od chwili powstania projektu zmieniali się.

Uhonorowaną pierwszym miejscem w plebiscycie i w swojej kategorii elewację komentuje dyrektor ds. inwestycji Moris Polska Przemysław Podsiadło – „Jest to unikatowa elewacja wentylowana 3D i wykonanie jej było prawdziwym wyzwaniem. W skali kraju jest niewiele budynków z tego typu elewacją. Charakteryzuje się licznymi skosami i wychyleniami od pionu. Wygląda trochę jak pogięta kartka papieru. Jej wykonanie było najbardziej precyzyjną i czasochłonną częścią budowy. Każda użyta płyta HPL w tej elewacji ma niepowtarzalne wymiary i dlatego nadaje jej ciekawą zmienną geometrię. Nic w związku z tym nie było cięte w zakładzie produkcyjnym, lecz było indywidualnie dopasowywane na budowie z bardzo dużą precyzją”.

Obecnie nastąpią obrady jury, w którym jak od 14 lat zasiadają wybitni architekci i specjaliści branży budowlanej. Na zwycięzców czeka dodatkowa rozgrywka na szczeblu międzynarodowym pn. „Baumit Life Challenge”. W jej ramach realizacje z różnych państw europejskich będą rywalizowały o miano „Europejskiej Fasady Roku”.

Prasa:

Property Design
Internauci wybrali najlepsze fasady roku

Chemia Budowlana.info
Fasada Roku 2020. Zobacz, kogo wybrali internauci!

Budujemy Dom
Fasada Roku 2020. Zobacz, kogo wybrali internauci!

Bryła.pl
Fasada Roku 2020 – znamy wyniki głosowania internautów

Izolacje.com.pl
Fasada Roku 2020 – wyróżnienia internautów

Budnet.pl
Fasady Roku 2020 wyróżnione przez internautów

Budownictwo.co
Zobacz, kogo wybrali internauci!

Tygodnik Regionalny Echo
Fasada Roku 2020 Zobacz, kogo wybrali internauci!

Ekspert Budowlany
Fasada Roku 2020 – wybór internautów

W-A.pl Architektura | Design | Budownictwo
Fasada Roku 2020: Zobacz, kogo wybrali internauci!

Real Estate Talks
Fasada Roku 2020. Zobacz, kogo wybrali internauci!

Info Architekta.pl
Fasada Roku 2020 – Zobacz, kogo wybrali internauci!

Budownictwo.org
Fasada Roku 2020. Zobacz, kogo wybrali internauci!

 X 
UE