Stołeczna firma generalnego wykonawstwa Moris Polska oddała do użytku zmodernizowany kompleks basenowy AquaFun w Legnicy przy ulicy Stromej. Inwestorem obiektu była legnicka spółka miejska Strefa Aktywności Gospodarczej, kontrakt zaś realizowany był w formule „projektuj i buduj”. W przeddzień otwarcia kompleksu AquaFun z gośćmi, generalnym wykonawcą, inwestorami, samorządowcami, najbliższymi współpracownikami i mediami spotkał się prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

     „Rynek dobrze wie, że jesteśmy w pierwszej dwójce krajowych liderów generalnego wykonawstwa w dziedzinie obiektów sportowo-rekreacyjnych, a szczególnie basenów i aquaparków, które stanowią naszą największą specjalizację. Mamy dużą satysfakcję, że nasz potencjał projektowy i wykonawczy doceniono także w Legnicy i powierzono nam gruntowną modernizację obiektu, który teraz przez długie lata będzie cieszył mieszkańców miasta i regionu. Inwestycję zrealizowaliśmy w terminie, mimo że okres budowy przypadł na czas pandemii i zawirowania na rynku materiałów budowlanych. Nasze metody zarządzania poradziły sobie jednak z tym problemem” – powiedział prezes Moris Polska Maurycy Bryła.

     Po modernizacji AquaFun Legnica otrzymała kompleks rekreacyjny, na który składają się brodzik dla dzieci, basen pływacki, zespół trzech zjeżdżalni oraz wodny plac zabaw dla najmłodszych dzieci. Oprócz tego gruntownie zmodernizowano budynki szatni oraz budynki socjalne i gospodarcze. Władze miasta ze swej strony zadbały o to, aby w pobliżu kompleksu znajdowało się 470 miejsc parkingowych.

     W realizacji projektu olbrzymi nacisk został położony między innymi na bezpieczeństwo dzieci. Moris Polska zastosował w legnickim AquaFun najnowsze rozwiązania funkcjonalne i materiałowe dokładnie na wzór innych podobnych realizacji firmy, jak np. w warszawskim Powsinie. Specjalna antypoślizgowa nawierzchnia EPDM w wodnym placu zabaw dla dzieci zapewni poczucie bezpieczeństwa także rodzicom. Z kolei brodzik dla dzieci jest specjalnie i bardzo subtelnie wyprofilowany. Jego głębokość rozpoczyna się od zera i dochodzi do kilkudziesięciu centymetrów, aby każdy rodzic znalazł taki punkt, w którym dziecko będzie całkowicie bezpieczne.

     Jak stwierdził prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski – „Dzięki tej wielkiej inwestycji legniczanie otrzymają własne, nowoczesne, bezpieczne i pełne atrakcji kąpielisko. Wszystko trwało zaledwie 18 miesięcy i kosztowało ok. 21 mln zł. Na początku mieliśmy marzenie, oczekiwanie mieszkańców. Teraz wszystko się zmaterializowało. Idea urzeczywistniła się, a marzenie spełniło. Miastu był potrzebny duży kompleks wypoczynkowo-sportowy. Jestem przekonany, że inwestycja oparta jest na solidnych przesłankach merytorycznych i finansowych, a jej efekt dobrze będzie służył legniczanom i gościom z naszego regionu”.

  

Źródło:

ABC Nieruchomości
Moris Polska oddaje do użytku kompleks basenowy w Legnicy

Property News
Nowy aqua park w Legnicy już gotowy

Nieruchomości.biz
Moris Polska oddaje do użytku kompleks basenowy w Legnicy

Property Journal
Oferta akurat na lato – w Legnicy powstał kompleks basenów

Eurobuild CEE
Można popływać w Legnicy

Urbanity.pl
Otwarty kompleks basenowy AquaFun. Legnica z nowym kąpieliskiem

Bomega.pl
Nowy aqua park w Legnicy już gotowy

Basenprof – Portal Branży Basenowej
Moris Polska oddaje do użytku kompleks basenowy w Legnicy

Basenprof – Portal Branży Basenowej
Atrakcje w legnickim AquaFun

Forum Samorządowe
W Legnicy oddano do użytku kompleks basenowy

TVP3 Wrocław
W Legnicy otwarto Letni Park Wodny

Tu Legnica
Letni Park Wodny oddany do użytku. AquaFun czynny już od soboty

Tu Legnica
Legniczanie już bawią się w Letnim Parku Wodnym AquaFun. Jak oceniają nowy basen?

Tu Legnica
Ile ostatecznie zapłacimy za aquapark przy ul. Stromej? Prezydent zdradził kwotę

Radio Wrocław
Legnica: AquaFun w Legnicy już otwarty

Legnica Nasze Miasto
Baseny Letnie Aquafun Legnica. Mieszkańcy są zachwyceni, zobaczcie zdjęcia

24 Legnica.pl
Ruszył AquaFun w Legnicy

Echo Legnica
UM Legnica: Letni Park Wodny AquaFun w Legnicy gotowy. Goście czekają na najważniejszy sprawdzian

 X 
UE