23. edycja Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” przeszła do historii. 5 września na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Uroczystej Gali ogłoszono zwycięzców trwającego od 1996 roku konkursu na najlepsze inwestycje budowlane.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.

W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski, a nagrody przyznano w 14 kategoriach. Przebudowa sali widowiskowej Centrum Sztuki Mościce uznana została za najlepszą modernizację obiektu kulturalnego w Polsce w 2018 roku. Tytuł Modernizacja Roku 2018 i nagrodę za I miejsce w kategorii „OBIEKTY KULTURY” odebrała Pani Agnieszka Kawa, dyrektor Centrum Sztuki Mościce, autor projektu – firma Sound&Space Sp. z o.o  oraz Prezes firmy Moris Polska.

Katalog pokonkursowy Modernizacja Roku 2018

Więcej informacji:

www.gazetakrakowska.pl

www.rdn.pl

 

 

 X 
UE