Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska została zwycięzcą przetargu na realizację zarówno I, jak i II (ostatniego) etapu budowy dużego ośrodka sportowego. Składa się na niego budynek usługowy (usługi w zakresie sportu i rekreacji), część zamieszkania zbiorowego, dwie hale sportowe i infrastruktura towarzysząca. Inwestycja pn. Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu” powstaje w Świlczy graniczącej bezpośrednio z Rzeszowem. Obiekt zaprojektowała pracownia Urban Project, a jego inwestorem jest Centrum Ubezpieczeń i Turystyki Marek Piskur. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha.

     „Jako firma branży generalnego wykonawstwa specjalizująca się m.in. w obiektach sportowo-rekreacyjnych mamy dużą satysfakcję, że bierzemy udział w tym projekcie, ponieważ zawiera się w nim pewne przesłanie” – mówi prezes Moris Polska Maurycy Bryła. I dodaje – „Jest to obiekt bardzo duży i wielofunkcyjny, łączący w sobie sport, rekreację i odnowę biologiczną. Te właśnie sfery ludzkiej aktywności, a zarazem biznesu, zostały najmocniej dotknięte lockdownem i wszelkimi innymi obostrzeniami pandemicznymi, a co za tym idzie wymiernymi stratami. Cieszymy się, że w Świlczy bierzemy udział w przedsięwzięciu, które pokazuje, iż mimo niełatwych uwarunkowań sanitarnych panuje wśród inwestorów wiara, że nadejdą w końcu czasy normalnej aktywności obiektów sportowo-rekreacyjnych”.

     Powierzchnia zabudowy budynku usługowego wynosi 2777 mkw. przy kubaturze 38 706 m³. Będzie to obiekt pięciokondygnacyjny z czterema kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną. Będzie się składał z dwóch części odmiennych konstrukcyjnie. Budynek ten został zaprojektowany w układzie litery „L”. Łączy się on z parterowym budynkiem hali sportowej zaprojektowanej na planie prostokąta. Powierzchnia zabudowy hali wynosi blisko 5000 mkw. przy kubaturze 61 523 m³. Pomieści ona m.in. salę gimnastyczną o powierzchni blisko 700 mkw, boisko wielofunkcyjne, a w tym pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej „Orlik” i dwie ściany wspinaczkowe. W części budynku wielofunkcyjnego zlokalizowano baseny, Spa, łaźnię parową, saunę suchą i grotę śnieżną.

     „Spośród zadań I etapu budowy realizujemy obecnie roboty żelbetowe konstrukcji” – mówi dyrektor ds. inwestycji Moris Polska Tomasz Chmiel. „W styczniu rozpoczniemy etap II i w jego ramach początkowo zaczniemy prace przy instalacjach sanitarnych i elektrycznych. »Wzorcownia Ruchu« stanowi jedną całość, niemniej jest to obiekt zróżnicowany konstrukcyjnie. Budynek usługowy ma konstrukcję żelbetową, natomiast hala sportowa to klasyczna konstrukcja stalowa” – dodaje Tomasz Chmiel.

     Oba budynki tworzą nowoczesną zwartą bryłę wzbogaconą dodatkowo podziałami na elewacji. Wejście główne do budynku usługowego zaprojektowano od strony północnej, a dodatkowo jest ono akcentowane w bryle budynku przez podcień. Wejście główne do hali sportowej zaprojektowano w elewacji wschodniej.

     „O skali inwestycji świadczy fakt, że fundament w technologii białej wanny pochłonął 1000 m³ betonu i 120 ton stali” – relacjonuje Wojciech Marasik, kierownik projektu z ramienia Moris Polska. „Przebieg robót zawdzięczamy wyłącznie naszym metodom zarządzania, ponieważ na rynku – oprócz dużych skoków cen stali i innych materiałów budowlanych – występują także ich braki i nierytmiczność dostaw. Zjawiska takie, wcześniej rzadko w Polsce spotykane, wymagają wdrażania specjalnych metod planowania i zarządzania procesem budowlanym. Stan surowy zamknięty obiekt osiągnie w kwietniu przyszłego roku” – podsumowuje Wojciech Marasik.

Źródło:

Propertynews.pl
Nowy obiekt rekreacyjny pod Rzeszowem. Buduje go Moris Polska

Rzeczpospolita
Wzorcownia Ruchu stanie w Świlczy

Urbanity.pl
Pod Rzeszowem powstaje ogromny ośrodek sportowy – Wzorcownia Ruchu

Urbanity.pl
Centrum Sportowe Wzorcownia Ruchu

Bomega
Nowy obiekt rekreacyjny pod Rzeszowem. Buduje go Moris Polska

Eurobuild CEE
Moris buduje wzorcowo

Komercja 24
Firma Moris Polska wygrała przetarg na realizację nieruchomości inwestycyjnej pod Rzeszowem

Property Design
W Świlczy powstaje centrum sportowe z prawdziwego zdarzenia

Inżynier Budownictwa
Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu” powstaje w Świlczy

Projekt Inwestor
Rzeszów – Dwa etapy Centrum Sportowego „Wzorcownia Ruchu” dla Moris Polska

Property Journal
Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu” powstaje koło Rzeszowa

Bomega
Wielkie Centrum Sportowe powstanie w Świlczy. Boiska, baseny, spa i grota śnieżna

The World News
Wzorcownia Ruchu stanie w Świlczy

7 Sky News
Wzorcownia Ruchu stanie w Świlczy

Korso 24.pl
Moris Polska zbuduje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu” w Świlczy

Gospodarka Podkarpacka
Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu” powstaje w Świlczy pod Rzeszowem

RESinet.pl
Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

Nowiny24
Duży i nowoczesny ośrodek sportowy „Wzorcownia Ruchu” powstanie w Świlczy pod Rzeszowem

Rzeszów4u.pl
W Świlczy powstanie „Wzorcownia Ruchu” – co to takiego?

Gazeta Wyborcza Rzeszów
Wielkie Centrum Sportowe powstanie w Świlczy. Boiska, baseny, spa i grota śnieżna

Ziemia Rzeszowska.pl
W Świlczy powstanie Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”

Podkarpackie OK
Moris Polska zbuduje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”

Fitness Biznes
Powstaje Centrum Sportowe Wzorcownia Ruchu w Świlczy

Fit.pl
Powstaje Centrum Sportowe Wzorcownia Ruchu w Świlczy

Facebook – WielkaC
Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu” powstaje w Świlczy pod Rzeszowem

Facebook – Gospodarka Podkarpacka
Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu” powstaje w Świlczy pod Rzeszowem

Facebook – Korso 24.pl
Moris Polska zbuduje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu” w Świlczy

Facebook – Dzieje się na Podkarpaciu
Pod Rzeszowem powstanie nowoczesne Centrum Sportu

Facebook – Fitness Biznes
Powstaje Centrum Sportowe Wzorcownia Ruchu w Świlczy

Instagram – Fitness Biznes
Spółka Moris Polska wygrała przetarg na realizację zarówno I, jak i II (ostatniego) etapu budowy dużego ośrodka sportowego


 X 
UE